browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Ciekawe miejsca w Poznaniu

Posted by on 15 maja 2012

W dzisiejszych czasach miasta chcące przyciągnąć tłumy turystów prześcigają się w oryginalnych atrakcjach jakie oferują. Nie inaczej jest z Poznaniem. Ten ośrodek poza licznymi zabytkami gwarantuje także możliwość obejrzenia naprawdę fascynujących miejsc. Zaliczają się do nich: Gabinet Figur Woskowych oraz Skansen Miniatur znajdujący się nieopodal, bo w Pobiedziskach. Każdy kto chciałby zwiedzić te miejsca winien wybrać się do Poznania. Pobyt z pewnością umili także znakomita oferta udostępniona przez Hotele w Poznaniu, wśród których szczególnie dobre wrażenie sprawia Hotel Twardowski.

Trzeba jednak pamiętać, że stolica Wielkopolski posiada inne Hotele, szczególnie godnymi polecenia są te Hotele Poznań, które znajdują się w przy starym mieście. Opisując oryginalne atrakcje stolicy Wielkopolski i okolic nie sposób także nie wspomnieć o jeszcze jednej, która nie była wymieniona na wstępie.

Chodzi mianowicie o znane Poznańskie Koziołki. Ich historia sięga połowy XVI wieku, bowiem dokładnie w roku 1550 Rada Miejska podpisała umowę na renowację i jednoczesną rozbudowę Ratusza z tesyńskim architektem Janem Baptystą di Quadro z Lugano. W związku z rzeczonym remontem podwyższono budynek o jedną kondygnację, dodano attykę oraz loggię. Wówczas zmówiono także u mistrza ślusarskiego Bartłomieja Wolfa nowy zegar. Miał on trzy pełne i jedną niepełną tarczę oraz „urządzenie błazeńskie, mianowicie koziołki” jak to wtedy określono. Ten pierwotny mechanizm został jednak zniszczony w wyniku burzy w 1675 roku. Pod koniec XX wieku skonstruowano jednak nowy, który był wymieniony jeszcze w 1954 roku. Dzisiaj walczące codziennie w południe koziołki stanowią jeden z największych symboli Poznania, przy okazji są również wielką atrakcją. Następną z takowych jest także Gabinet Figur Woskowych, czyli swoiste muzeum w którym mamy możliwość podziwiać podobizny znanych osobistości ze świata filmu, kultury czy sportu.

Odnajdziemy tam również nieistniejących naprawdę bohaterów kreskówek czy filmów science fiction. Takie ośrodki są coraz bardziej popularne zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Cechy wosku pozwalające precyzyjnie odtworzyć i odzwierciedlić rysy twarzy znanych ludzi spowodowały znaczny rozwój takich muzeów i coraz znaczniejszą liczbę pojawiających się rzeźb. W tym poznańskim możemy zaobserwować mnóstwo postaci z różnych dziedzin, warto wspomnieć chociażby Jana Pawła II, Mike Tysona czy Draculę. Gabinet Figur Woskowych stanowi więc naprawdę ogromną atrakcję dla wszystkich zwiedzających miasto. Jednak z pewnością to nie jedyny obiekt wart obejrzenia. Kolejnym jest Skansen Miniatur. Co prawda nie mieści się on w samym mieście, jednak dotarcie do niego nie powinno stanowić żadnego problem. Skansen jest podobnie jak Gabinet Figur przedstawicielem współcześnie bardzo modnych atrakcji turystycznych. Możemy tam znaleźć miniatury wszystkich zabytków i interesujących zabudowań Wielkopolski.

Głównym powodem wykonania tego obiektu było ukazanie struktury przestrzennej Szlaku Piastowskiego oraz rozwoju osadnictwa, a więc również państwowości polskiej na tych ziemiach. Jest to jedyny taki obiekt w kraju. Przestawia on 35 najistotniejszych okolicznych budowli. Miniatury są wykonane z solidnych materiałów, a także z zachowaniem wszystkich detali i szczegółów. Prezentowane budowle stanowią najbardziej reprezentatywną część zabytków z trzech głównych miast Szlaku Piastowskiego: Poznania, Gniezna oraz Inowrocławia. Przedstawione atrakcje powinny nakłonić każdego do odwiedzenia tego niezwykłego miasta.

Dodatkowo zapraszamy do skorzystania z oferty sale na konferencje Warszawa

Artykuł godny polecenia – redakcja

Comments are closed.