browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Przekrój polskiej branży autokarowej

Posted by on 28 czerwca 2013

Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z możliwości międzynarodowego przejazdu autokarem, warto, byś przed zakupem swojego pierwszego biletu poznał przekrój polskiej części branży.

SINDBAD

Niekwestionowany król polskiej branży autokarowej. Platforma zrzeszająca mniejszych przewoźników, ale działająca również z wykorzystaniem własnej floty, wywodząca się od jednego z pierwszych prywatnych biur podróży w Polsce. Linię wyróżniają wysokie standardy jakości oraz korzystanie podczas każdego z kursów z usług pilota, który nadzoruje przejazd, podaje pasażerom napoje i służy informacją.

EUROLINES

Firma EUROlines pochodzi z Belgii; jest to platforma autokarowa, która korzysta zarówno z własnych pojazdów, jak i umożliwia działanie pod swą egidą mniejszym przewoźnikom – zmniejszając w ten sposób koszt ich działalności. Jest to linia bardzo ceniona i z pewnością warta uwagi, oferująca przewozy między Polską a zachodem Europy.

EUROBUS

Linia powołana do życia w roku 2003 – stosunkowo młoda, ale już uznana i lubiana ze względu na wysokie standardy podróży. Podobnie jak Sindbad i Eurolines, jest to platforma przewozowa, choć mniejsza od powyższych. Eurobus oferuje przewozy praktycznie do każdej części Europy – warto zainteresować się jego ofertą.

POLONIA TRANSPORT

Linia z siedzibą w Zamościu, utworzona w roku 1988, która zaczynała od oferowania kursów do Niemiec. Trasy prowadzące na zachód pozostały jej specjalnością; w 2004 jako pierwsza z polskich linii zaproponowała przewozy autokarowe do Irlandii. Autokary Polonii obsługują ponad sto przystanków w całej Polsce.

ALMABUS

Jedna z linii, które powstały na fali przemian ustrojowych. Oferuje przejazdy głównie z południa Polski – na południe i zachód kontynentu. Kraje obsługiwane przez Almabus to m.in. Szwecja, Austria czy Czechy. Almabus szczyci się dbałością o to, by średni wiek jego floty autokarowej nie przekraczał dwóch lat. Przewoźnik zdecydowanie warty polecenia.

ECOLINES

Linia łotewska, popularna wśród tych pasażerów, którzy wybierają się za wschodnią granicę. Działa od roku 1993, obecnie jako platforma zrzeszająca mniejszych przewoźników. Dobrze kojarzona przez polskich pasażerów ze względu na wyróżniające się żółte autokary. Zapewnia atrakcyjne ceny i wygodne warunki przejazdu.

* * *

Oczywiście to tylko kilkoro przewoźników – nawet nie wszyscy z grona najlepiej kojarzonych i najważniejszych w naszym kraju. Pozostałych opiszemy wkrótce, tymczasem jeśli chcesz poznać pełną ofertę przewozów międzynarodowych i zarezerwować bilet, zapraszamy do portalu BiletyAutokarowe.pl.

MP

Comments are closed.