browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Toruń – miasto pełne atrakcji

Posted by on 6 listopada 2013

           Toruń to bardzo popularne miasto wśród turystów oraz szkolnych wycieczek – nierozerwalnie kojarzony jest z piernikami i słynnym astronomem Mikołajem Kopernikiem.Stare Miasto natomiast należy do najcenniejszych zespołów zabytkowych w naszym kraju.

Collage_of_views_of_Torun,_Poland
Piękna Starówka

          Najbardziej znane zabytki w Toruniu znajdują się na Starym Mieście. W tym pięknym miejscu turyści mogą podziwiać jeden z najwybitniejszych przykładów średniowiecznej architektury mieszczańskiej w tej części Europy, czyli Ratusz Staromiejski. Warto odwiedzić to miejsce, by zobaczyć zabytkowe kamieniczki czy malownicze widoki na Wisłę. Bardzo chętnie fotografowanym obiektem jest Kościół Wniebowzięcia NMP, kościół Ducha Św., Dwór Artusa w Toruniu, Katedra świętych Janów czy Dom Kopernika. Na Starym Mieście znajduje się też pomnik słynnego astronoma.

„A tak poza tym myślę, że macie najpiękniejszą starówkę w Polsce.”
Autor: Joanna Brodzik, wywiad w tygodniku „Teraz Toruń” nr 29(45)

Słynne pierniki
          Zwiedzając Toruń nie można pominąć atrakcji związanych ze słynnymi piernikami. Najlepiej więc odwiedzić Muzeum Piernika – jego adres to ul. Rabiańska 9. To znakomita interaktywna forma poznawania historii miasta i piernikarstwa, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Więcej o Muzeum można dowiedzieć się na oficjalnej stronie: www.muzeumpiernika.pl.

          Warto pamiętać, że w województwo kujawsko-pomorskie to bardzo interesujący region, w którym warto zwiedzić także Bydgoszcz, Ciechocinek, Włocławek, Grudziądz czy Stanowisko archeologiczne w Biskupinie. Więcej o regionie można przeczytać na stronie http://www.alfagrudziadz.pl/index.php/component/k2/item/583-sale-konferencyjne-w-kujawsko-pomorskim.html.

zdjęcia: wikipedia.pl

Comments are closed.