browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Zimowa turystyka mniej popularna od wakacyjnej

Posted by on 24 stycznia 2014

P1000968
Pomimo tego, że z roku na rok rośnie zainteresowanie wyjazdami zimowymi w góry, to i tak nie jest to tak duży procent wyjazdów, jak to ma miejsce w sezonie wakacyjnym.

Powody takiego stanu rzeczy są różne, z jednej strony chodzi oczywiście o finanse, z drugiej natomiast o brak potrzeby spędzania urlopu zimowego na przykład na nartach. Wiele osób już w dzieciństwie nie wyjeżdżały w czasie zimy na wypoczynek, dlatego i teraz nie odczuwają takiej potrzeby. Inni natomiast nie mają ochoty na spędzanie urlopu w ruchu na nartach, a ten zimowy wypoczynek nierozerwalnie wiąże się z aktywnością fizyczną.

Wyjazd w góry to frajda przede wszystkim dla osób aktywnych oraz dla dzieci, tym bardziej, gdy pogoda dopisuje pozostali korzystają ze ścieżek spacerowych, bazy Spa czy z wieczornej rozrywki na mieście. Tak czy inaczej widać z tego jasno, że w górach można spędzać czas na wiele różnych sposobów – warunek, możliwości finansowe.

Młodzi również łączą pobyty na nartach czy snowboardzie z wypoczynkiem w strefach Wellness&Spa, bo chcą zadbać nie tylko o sprawność fizyczną, ale również o urodę. Takie gotowe oferty można zakupić już z poziomu stron internetowych dobrych hoteli bądź serwisów, które publikują wiele różnych pakietów w jednym miejscu, więcej o tym tu.

Zimowa rekreacja to doskonały pomysł na oderwanie się od problemów zawodowych czy osobistych, dlatego warto rozważyć taki wyjazd, nawet wówczas, gdyby miał trwać weekend czy pięć dni.

M-S-M

Comments are closed.