browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Mały traci więcej.

Posted by on 28 kwietnia 2014

Wydaje się, że czego, jak czego, ale ofert na wynajem noclegów nie brakuje. Czy to w domkach letniskowych, czy to na kwaterach czy też w hotelach przecież miejsc jest ogrom, a jednak nie zawsze dochodzi do rezerwacji. Dlaczego?

Decydując się na wynajem domku letniskowego niestety nie zawsze dochodzi do porozumienia między zamawiającym a wynajmującym, a powodem, tego jest to, że niektórzy właściciele obiektów wypoczynkowych tworzą różne obwarowania względem wynajmu. Na przykład właściciele domków nie chcą wynająć noclegów na mniej niż 5 dni, a przecież nie każdy robi sobie tak długie wypady nawet przy długich weekendach. Niektórzy również stosują zasadę, że jeśli domek jest na 5 osób, to za tyle musi zostać wniesiona opłata i nie stosują żadnych elastycznych ofert na przykład dla 4 osobowej rodziny. Takie podejście do wynajmu nie tylko zniechęca ludzi do korzystania z usług danego ośrodka, ale i przynosi straty właścicielowi. Ten nie tylko nie zarobi, ale także zyska złą sławę – same straty.

Takie sytuacje praktycznie nie mają miejsca w hotelach czy w pensjonatach, bo w takich obiektach oferta jest przekrojowa, i dla tych, którzy chcą wypocząć przez dwa, trzy dni i dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na dłuższy wypoczynek. Podobnie wygląda sytuacja na kwaterach prywatnych, mimo mniejszych wygód i gorszego (nie zawsze) standardu miejsc właściciele nie ograniczają się do wynajmu noclegów tylko na długie pobyty.

A dlaczego właściciele ośrodków stosują takie zniechęcające praktyki?

Powód jest oczywisty – finanse. Zdecydowanie bardziej opłaca się wynająć pokoje na dłużej, bez konieczności częstej zmiany pościeli i ręczników i bez sprzątania, niż dwa czy trzy dni uruchamiać całą procedurę sprzątania obiektu. Właściciele wolą zamknąć kilka domków letniskowych, niż wynająć i wychodzić na nich na zero po pokryciu wszelkich kosztów wynajmu.

Na szczęście nie brakuje takich miejsc, gdzie można się spotkać z różnorodną ofertą i bardzo dobrym standardem wynajmowanych obiektów. Do listy takich właśnie miejsc odsyłamy już teraz pod ten link.

Niekiedy lepiej pokusić się o nieco dalszy wyjazd niż na próżno szukać wolnych noclegów na 2 – 3 dni w niedanej okolicy od naszego miasta.

M-S-M

Przeczytaj także:

Nowoczesne noclegi kontra pokój na kwaterze.

Comments are closed.