browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Tanie noclegi nad morzem

Posted by on 14 maja 2014

Nadchodzą wakacje sezonu 2014 i chociaż wiele dzieciaków i tych młodszych i tych starszych pracuje jeszcze nad poprawą ocen, to rodzice już teraz wertują internet w poszukiwaniu ciekawych ofert na wypoczynek.

Jedno jest pewne, aby myśleć o wyjeździe z całą rodziną trzeba uszykować się na spory wydatek. Koszt za dojazd, za noclegi dla całej rodziny, za żywność i atrakcje, to w Polsce minimum 2000 tysiące złotych za 7 – 10 dniowy pobyt nad morzem i to przy założeniu, że noclegi wynajmiemy na prywatnych kwaterach, a nie w pensjonatach czy domach wczasowicza. Wynajem noclegów pochłonie większą część z zaplanowanych na wakacje oszczędności i z tym musimy się liczyć.

Wielu rodzin zwyczajnie na stać na tak drogi wypoczynek w czasie lata i nie ma się czemu dziwić, gdyż w naszym kraju bezrobocie nadal zakreśla szerokie kręgi. Bez nawet skromnych oszczędności nie można myśleć o wakacjach, a o te niezwykle trudno w tak ciężkich czasach.

Czasami rodziny, aby jednak zaplanować dzieciom letni wypoczynek wybierają się na urlop razem ze znajomymi czy z rodziną, tak, aby wynajmując domek letniskowy koszt podzielić na maksymalnie dużą liczbę osób. Mimo, że czasami oznacza to spore niewygody, spanie na materacach, czy łóżkach polowych. Z pewnością redukcję kosztów zapewnimy sobie rezygnując ze stołowania się na mieście, a przygotowując posiłki w domku letniskowym. Tu także warto przemyśleć kwestię posiłków  tak, aby gotować w jednym czasie dla wszystkich plus coś ulubionego dla dzieci na wieczorne pogaduchy. Nie ma się przecież co dziwić, że dzieci spacerując z rodzicami po nadmorskich deptakach wciąż chcą czegoś spróbować, a to gofry, a to frytki, a to kebab, a przecież te wszystkie potrawy można samodzielnie wykonać w domu przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym.

Podobnie wygląda sytuacja z atrakcjami dla dzieci, czyli ze wszystkimi płatnymi placami zabaw, gokartami czy zjeżdżalniami. Przecież wiele zabaw możemy zaproponować dzieciakom sami, czy to gra w bulle, czy też w piłkę siatkową będą doskonałą okazją do wspaniałej zabawy. Gotowe zestawy gier i zabaw możemy przygotować jeszcze przed wyjazdem, tak, aby zabezpieczyć się na wypadek i tej słonecznej pogody i tej deszczowej.

Trudno jest szukać tanich noclegów nad morzem, ale istnieją inne metody, aby wyjechać na Pomorze i nie zbankrutować.

M-S-M

Polecamy rodzinne domki letniskowe.

Przeczytaj także, jakie pokoje można zarezerwować w Kołobrzegu.

P1020459morze

Comments are closed.