browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

W Kołobrzegu hałas…

Posted by on 8 lipca 2014

Nie tego spodziewali się turyści wybierając się na urlop do Kołobrzegu w tym roku. Zamknięte molo, hałas w głównym punkcie spacerowym i wypoczynkowym plaży oraz deptaka w stronę latarni morskiej. Nie za takie warunki zapłacili turyści i pensjonariusze domów sanatoryjnych.

Kołobrzeg traci swój wypracowany wizerunek, a wszystko przez remontowane molo, które zostanie oddane do użytku dopiero pod koniec listopada 2014. Wiadomo, remont ważna sprawa i dla bezpieczeństwa i dla walorów estetycznych plaży, jednak to co budzi najwięcej kontrowersji to fakt, iż prace przy jego rewitalizacji są bardzo głośne i trwają w godzinach największego ruchu na plaży. Nie możliwe staje się wypoczywanie przy szumie morza w wypożyczonym koszu wiklinowym czy na własnym kocu. Chcąc posiedzieć czy pospacerować w ciszy trzeba pokusić się o spacer w stronę Kamiennego Szańca, a to może być spore utrudnienie czy dla starszych osób czy dla rodzin z małymi dziećmi.

Ceny natomiast za usługi gastronomiczne i za noclegi są bardzo wysokie i wręcz odpychające do ponownego przyjazdu do tego miasta. Na pierwszy rzut oka widać, że miasto nastawiło się na turystów z Niemiec ( głównie emerytów) pozostawiając bez szans rodaków z Polski.

Nieco tańsze kwatery można jeszcze znaleźć w serwisie pod tym linkiem, a jeśli myślimy, że zaoszczędzimy więcej wybierając się chociażby do pobliskiego Ustronia Morskiego to nie miejmy złudzeń. Tu ceny są niższe na produktach gastronomicznych o jakieś 0,50 gr, a na noclegach o 2 – 5 zł.

Kapryśna pogoda, hałas i wysokie ceny – tak Kołobrzeg przywitał w tym roku turystów.

M-S-M

P1020460_lato

Comments are closed.