browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Co warto zobaczyć w okolicach Trzęsacza?

Posted by on 29 marca 2016

Kusi licznymi atrakcjami oraz bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Pomorze Zachodnie to kraina, na terenie której każdy z nas może spędzić wspaniałe wczasy. Noclegi znajdziemy tu bez problemów, a atrakcji nie zabraknie tu z pewnością. Wycieczki w rejonie takich miejscowości, jak popularny Trzęsacz, to tylko jedna z wielu propozycji spędzania czasu w tej części kraju. Co warto zobaczyć? Oto najważniejsze atrakcje, którymi Pomorze Zachodnie może oczarować wszystkich turystów spędzających tu wczasy.


Miejscowością wyjątkowo popularną w tej części Polski jest Trzęsacz. Znany z potężnego klifu i ruin spadającego do morza kościoła, jest popularnym letniskiem dla miłośników nadmorskich atrakcji. Dobre zagospodarowanie sprawia, że bez problemów można tu znaleźć noclegi nad morzem, a moc atrakcji w okolicy sprawia, że każdy z nas może urządzać sobie ciekawe wycieczki z tej właśnie miejscowości.

 

Z jakich atrakcji warto tu skorzystać?
Jedną z najważniejszych atrakcji w tej części kraju jest przejazd Gryficką Kolej Wąskotorową. To jedna z najważniejszych ciekawostek turystycznych w tej części kraju, która cieszy się ogromnym uznaniem w oczach turystów. Gryfice znane są też z bardzo ciekawej placówki muzealnej, jaką jest Muzeum Kolei Wąskotorowej. Dumą tego muzeum są stare parowozy, które tworzą niezwykle interesującą kolekcję. W czasie zwiedzania tego wyjątkowego muzeum można też zobaczyć ciekawe eksponaty i dokumenty, które związane są z historią zachodniopomorskiej kolejki.

 

Turyści spędzający wczasy w Trzęsaczu powinni też wybrać się na spacer do tych miejsc, w których można ujrzeć atrakcje związane z rybołówstwem. Z takimi ciekawostkami można się spotkać m. in. w Niechorzu i w Rewalu. Rewal znany jest dzięki wspaniałej przystani rybackiej, Niechorze kusi z kolei ciekawym Muzeum Rybołówstwa. Inną atrakcja w tej znanej miejscowości jest latarnia morska – jeden z wielu wspaniałych obiektów tego typu, dzięki którym Pomorze Zachodnie może się pochwalić kolejną grupą atrakcji związanych z morzem i żeglugą bałtycką.

Comments are closed.