browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Chorwacja – nie tylko dla miłośników sportów wodnych

Posted by on 23 maja 2016

Choć Chorwację kojarzy się zazwyczaj z żeglowaniem i nurkowaniem, nie tylko wodniacy mogą tu spędzić czas w atrakcyjny sposób. Wspaniałe atrakcje i niezwykłe widoki czekają i na stałym lądzie. Co warto zobaczyć? Gdzie można znaleźć doskonałe warunki do aktywnego wypoczynkuMiejskie spacery pełen wrażeń

Spacer po Dubrovniku każdemu turyście dostarczy niezapomnianych wrażeń. Dzięki ofertom np. na R.pl/last-minute każdy miłośnik zabytków ma szansę odwiedzić to miasto i znaleźć ciekawą kwaterę w pobliżu jego najwspanialszych atrakcji. Potężne mury obronne, wiekowe kamienice i świątynie – oto skarby najważniejszego miasta na terenie Dalmacji. Kto lubi spacery po pięknych miastach, tego mogą oczarować i inne punkty na chorwackiej mapie. Split, Trogir czy Szybenik – to tylko wybrane ośrodki miejskie, po których godzinami można spacerować wśród pięknych zabytków.

A co z miłośnikami górskich wypraw?

Chorwację kojarzy się raczej z morskimi atrakcjami, a jednak… W pobliżu modnych kąpielisk znaleźć można wiele ciekawych tras pieszych, które miłośnikom górskich wycieczek dostarczą niezapomnianych wrażeń. Tak jest m.in. na wyspie Krk znanej też z licznych jaskiń. Dla tych, którzy stawiają na wspinaczkę skałkową, obszarem wyjątkowym mogą się okazać Góry Dynarskie. Na wyspach Brac, Hvar i Vis również można spędzić czas na ścianie wspinaczkowej, a choć tutejsze skałki są znacznie niższe, to i tak ich pokonanie dostarcza niezapomnianych wrażeń.

8_Chorwacja - nie tylko dla miłośników sportów wodnych

Kraj przyjazny rowerzystom

Na terenie Chorwacji coraz lepiej traktowani są rowerzyści. Niemal na wszystkich Wyspach Dalmatyńskich czekają na nich wspaniałe trasy. Gdzie szukać najciekawszych propozycji? Ze względu na piękną scenerię i ukształtowanie terenu wiele radości może sprawić jazda po terenach wyspy Pag. Obszarem przyjaznym dla turystów-rowerzystów jest też Istria, a w szczególności okolice Vrsar. To letnisko znane jest też dzięki idealnym warunkom do plażowania oraz organizowanym przez miejscowe biura wyprawom speleologicznym. Dla rowerzystów przyjaznym ośrodkiem będzie też Poreć – ośrodek mogący się pochwalić cennymi zabytkami, w gronie których wyróżnia się bizantyjska bazylika

Jazda konna – coraz więcej możliwości

Na coraz lepsze warunki mogą też liczyć miłośnicy jazdy konnej, którzy chcą swą ulubioną dyscyplinę sportu uprawiać również w trakcie wakacji w Chorwacji. Regionem, na terenie którego hodowla koni ma się najlepiej, jest Slawonia. Wycieczki w siodle są jednak coraz częstszą propozycją tych organizatorów turystyki, którzy działają na terenie Istrii i wyjątkowo popularnej Dalmacji.

Aktywny wypoczynek na terenie Chorwacji już dawno przestał się ograniczać do sportów wodnych. Dziś hotele kuszą siłowniami, kortami tenisowymi oraz polami golfowymi, a na terenach chętnie odwiedzanych przez turystów, niczym grzyby po deszczu, wyrastają ośrodki jazdy konnej. Przybywa tras pieszych i rowerowych, coraz lepiej promowane są chorwackie góry. Efekt? Ten kraj jest coraz bardziej atrakcyjny dla tych, dla których aktywne spędzanie czasu jest ważniejsze od możliwości leniuchowania na plaży.

Źródło zdjęcia: shutterstock.

TZ

Comments are closed.