browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Co zabrać ze sobą na wczasy nad morzem?

Posted by on 26 kwietnia 2012

Przed każdym dłuższym wyjazdem na wakacje należy odpowiednio się przygotować. Trzeba nie tylko wynająć nocleg, ale pamiętać o zabraniu przydatnych rzeczy.

Dzięki temu na miejscu nie musimy wydawać pieniędzy na rzeczy, które mamy w domu, a zapomnieliśmy ze sobą zabrać. Warto więc odpowiedzieć na pytanie – co zabrać ze sobą na wczasy nad morzem?

Dobrym pomysłem będzie sporządzenie listy, na której umieścimy to, co będzie nam niezbędne nad morzem. W ten sposób będziemy pamiętać o najważniejszych rzeczach – te, które spakujemy, skreślamy z listy.

Warto zacząć od spakowania stroju kąpielowego – to chyba pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl. Można wziąć nawet rezerwowy komplet, zwłaszcza jeśli wybieramy się nad morze na dłuższy czas. Należy pamiętać także o odzieży – zarówno sportowej, w której pójdziemy na spacer lub zakupy, jak i bardziej eleganckiej – na wieczorne spotkania czy imprezy. Japonki lub klapki to także podstawowy element bagażu. Dobrze wziąć także czapeczkę z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne. Przy pakowaniu walizki trzeba mieć na uwadze, że pogoda może spłatać nam figla, pamiętajmy więc o ciepłej bluzie czy swetrze.

Obok ubrań, trzeba zagospodarować miejsce na inne ważne rzeczy, przede wszystkim kosmetyki i środki do higieny osobistej. Z pewnością będziemy dużo czasu spędzać na plaży – warto zabrać także krem ochronny do ciała i twarzy. Z każdych wakacji miło jest mieć pamiątki, dlatego aparat fotograficzny czy kamera to ważny punkt na naszej liście. Zabierzmy ze sobą ładowarkę lub zapasowe baterie, wtedy nie będziemy żałować, że nie mamy zdjęć.

Mając w walizce podstawowe rzeczy, możemy szykować się do wyjazdu -nie wolno jednak zapominać o zabezpieczeniu naszego domu – wyłączeniu ogrzewania, gazu, wody, sprzętów RTV czy zamknięciu wszystkich okien. Wtedy ze spokojną głową możemy ruszać w drogę i cieszyć się wakacjami nad morzem.

Comments are closed.